Dziennik Kalorii Logo

Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne, mapa marzeń Co roku wraz ze zbliżającym się 31 grudnia większość z nas zaczyna snuć plany co zmieni na nowy rok, jedni rzucają palenie po raz któryś, drudzy się odchudzają, ćwiczą i zdrowiej odżywiają inni zaczynają odkładać pieniądze. Wiele z tych postanowień kończy się już wraz z nadejściem nowego roku. Niektórzy zapał mają przez pierwszy miesiąc a potem jakoś z niewiadomych przyczyn zaniechamy kontynuowania realizacji zamierzonego celu. Dlaczego tak się dzieje? I co zrobić by tym razem się tak nie skończyło?

Otóż złym pomysłem jest narzucenie sobie zbyt wielu a także zbyt rygorystycznych postanowień.
Chcesz schudnąć? Nie narzucaj sobie od razu nie wiadomo jak dużego celu wagowego, zacznij małymi kroczkami, ustal sobie jako cel zrzucenie 1kg lub ograniczenie cukrów w diecie i fast foodów. Takimi małymi kroczkami powoli wdrażaj kolejne zasady, ograniczaj kolejne tuczące produkty i zrzucaj kolejne kilogramy. Chcesz rzucić palenie? To także zrób powoli, zacznij od ograniczania papierosów i z czasem zaprzestań palić ich całkowicie. Przyzwyczajając się powoli będzie Ci łatwiej wytrzymać bez papierosa a z czasem zapomnisz,że było to ciężkie. Tak naprawdę zawsze jest dobry czas na zmiany, więc po co odkładać na nowy rok. Jakoś te postanowienia noworoczne nie wychodzą najlepiej dlatego zmiany zaczynaj w okresie, w którym jesteś na nie gotowy a nie dlatego, że nadchodzi nowy rok i tak wypada, bo wszyscy tak robią. Jeżeli już koniecznie chcesz zacząć nowego roku to spisz sobie na kartce co chcesz zmienić czy też osiągnąć. Łatwiej jest trzymać się czegoś jeżeli mamy coś określone jasno i możemy codziennie patrzeć na to.

Dlatego świetnym pomysłem jest MAPA MARZEŃ. Weź kartkę papieru i powycinaj obrazki, napisy z gazet, które dotyczą tego co chcesz osiągnąć, chcesz zamieszkać w domku jednorodzinnym? Wklej zdjęcie domku, chcesz wyjechać na ciepłe wyspy? Wklej zdjęcie wczasów chcesz schudnąć? Wklej zdjęcie figury, o której marzysz. Możesz też opisać dokładnie czego pragniesz. Taki sposób ułatwia osiągnięcie celu. Stworzono wiele książek na ten temat, które udowadniają jak może zmienić życie taka mapa marzeń. O wiele lepiej dąży się do celu jeżeli codziennie patrzysz na to co chcesz osiągnąć. Ja taką mam i mogę poświadczyć, że pomaga :)

Także powodzenia w realizacji swoich marzeń i celów oraz szczęśliwego nowego roku!
 
Powrót do Strony głównej