Dziennik Kalorii Logo

Schudnij ze sztukami walki


Schudnij ze sztukami walki Aktywność fizyczna jest niezbędna do trwałego zrzucenia wagi. Niestety coraz częściej ciężko jest nam zmotywować się do wyczerpujących ćwiczeń, przez co rezygnujemy z ruchu podczas diety, a co niekorzystnie wpływa na efekt końcowy kuracji odchudzającej. Ważne jest, żeby ruch sprawiał nam przyjemność. Najlepiej jest uprawiać sport, który jest naszym hobby kim sposobem zrzucenia zbędnego tłuszczu mogą być sporty i sztuki walki.
Na początku powiedzmy sobie czym różnią sie sporty od sztuk.
Sporty walki to przede wszystkim systemy samoobrony a także techniki rywalizacji sportowej, np. boks(i jego odmiany), brazylijskie jiu-jitsu, judo,zapasy, kick-boxing, MMA.
Sztuki walki to sposoby walki, które uczą także kontroli agresji, strachu i ogólnego samodoskonalenia np. Kung-Fu, Capoeira.
Uprawianie sportu, który sprawia nam radość jest o wiele efektywniejsze niż zmuszanie się do znienawidzonych zestawów treningowych.
Sporty i sztuki walki są świetnymi pogromcami kalorii. Oczywiście efektywność zależy od intensywności treningu. Wybór wśród sztuk i sportów walki jest ogromny. Podjęcie treningów wiążę się nie tylko ze spaleniem zbędnych kalorii, ale także z poprawą kondycji fizycznej oraz z nabyciem nowych umiejętności, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Trenowanie sportów i sztuk walki sprawia wielką frajdę.
Przykładowo przez godzinę treningu spalamy:
  • Kickboxing-ok.600kcal
  • Karate-ok.600 kcal
  • Boks-około 500kcal
  • Judo-ok.630kcal
  • Zapasy-ok.400 kcal
Ciekawą alternatywą dla kobiet, ale także mężczyzn jest krav maga, czyli system walki i samoobrony.Krav Maga nie tylko uczy nas jak obronić się w sytuacji kryzysowej ale także wzmacnia nasze ciało, poprawia kondycje i uczy jak zachować spokój w razie zagrożenia.
Techniki Krav Magi oparte są na naturalnych odruchach człowieka. Treningi są bardzo intensywne i angażują każdą część ciała przez co jedna sesja treningowa może pozwolić nam spalić nawet 800kalorii! Po paru miesiącach treningów poprawia się nasza kondycja i zaczynamy coraz bardziej wciągać się w dany sport.
Podjęcie nauki wybranej techniki sprawić parę problemów. Czasami zdarza się, że kobiety musza trenować wraz z mężczyznami.Gdy w grupie nie znajdziemy dla siebie pary płci pięknej będziemy zmuszeni do trenowania z kolegą. Niestety niektóre ćwiczenia mogą być dla nas niekomfortowe gdy wykonujemy je z płcią przeciwną. Kolejna kwestią którą musimy rozważyć jest to czy jesteśmy przygotowani na siniaki. Jeśli masz niski próg bólu to takie sporty nie są dla Ciebie! Kobiety mają cięższy start na takich zajęciach niż mężczyźni. Mimo to warto przełamac strach i się na nie zapisać! Po pewnym czasie będziemy czuć się tam jak w domu. Na zajęciach zazwyczaj panuja miła atmosfera więc nie musimy się obawiać, że zostaniemy wyśmiani! Ludzie będą czuli podziw, że odważyliśmy się wyjść z naszej strefy komfortu. Sporty i sztuki walki nie tylko rzeźbią nasze ciało, ale także uzależniają. Ruch nie musi być katorgą.
Wybierz aktywność, którą pokochasz!
 
Powrót do Strony głównej